5KP120CA-G
Comchip Technology
750-5KP120CA-G
5KP120CA-G
Mfr.:
Description:
ESD Protection Diodes / TVS Diodes 5000W VRWM=120V,Bidi
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Ammo Pack (Order in multiples of 250)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Comchip Technology
Product Category: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
RoHS:
Bidirectional
1 Channel
120 V
Axial
193 V
133 V
R6-2
25.91 A
5 kW
- 55 C
+ 150 C
5KP120
Ammo Pack
Brand: Comchip Technology
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Pd - Power Dissipation: 8 W
Product: TVS Diodes
Factory Pack Quantity: 250
Subcategory: ESD Protection Diodes / TVS Diodes
Vf - Forward Voltage: 3.5 V