XFL3012-393MEC
Coilcraft
994-XFL3012-393MEC
XFL3012-393MEC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 39Uh Shld 540mA 985mOhms AECQ2
ECAD Model:
In Stock: 542
Stock:
542 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
40 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
Shielded
39 uH
20 %
540 mA
985 mOhms
- 40 C
+ 85 C
15.9 MHz
Standard
3.2 mm
3.2 mm
1.3 mm
Composite
AEC-Q200
XFL3012
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Coilcraft
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: ID
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz