XFL2006-562MEC
Coilcraft
994-XFL2006-562MEC
XFL2006-562MEC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 5.6uH Shld 20% 600mA 825mOhms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
40 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 2000   Multiples: 2000
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Products
Shielded
5.6 uH
20 %
600 mA
825 mOhms
- 40 C
+ 85 C
61 MHz
Standard
2.2 mm
2.1 mm
0.6 mm
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz