XFL2006-222MEC
Coilcraft
994-XFL2006-222MEC
XFL2006-222MEC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 2.2uH Shld 20% 950mA 306mOhms
ECAD Model:
In Stock: 1.762
Stock:
1.762 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
40 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Shielded
2.2 uH
20 %
950 mA
306 mOhms
- 40 C
+ 85 C
110 MHz
Standard
2.2 mm
2.1 mm
0.6 mm
Composite
XFL2006
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Coilcraft
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: ID
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz