XAL7030-601MEC
Coilcraft
994-XAL7030-601MEC
XAL7030-601MEC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 600nH Shld 20% 23A 3.3mOhms AECQ2
ECAD Model:
In Stock: 352
Stock:
352
Can Dispatch Immediately
On Order:
400
Factory Lead Time:
40
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 400)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Choke
7.5 mm x 3.1 mm x 7.5 mm
Shielded
600 nH
20 %
23 A
3.3 mOhms
36 A
- 40 C
+ 125 C
72 MHz
Standard
7.5 mm
7.5 mm
3.1 mm
Composite
AEC-Q200
XAL7030
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Coilcraft
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: ID
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 400
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 1 MHz