XAL7020-331MEC
Coilcraft
994-XAL7020-331MEC
XAL7020-331MEC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 330nH Shld 20% 20A 5.2mOhms AECQ2
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
40 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Choke
7.5 mm x 2 mm x 7.5 mm
Shielded
330 nH
20 %
20 A
5.2 mOhms
28 A
- 40 C
+ 125 C
88 MHz
Standard
7.5 mm
7.5 mm
2 mm
Composite
AEC-Q200
XAL7020
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Coilcraft
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: ID
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 1 MHz