SLC1480-151MLD
Coilcraft
994-SLC1480-151MLD
SLC1480-151MLD
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 150nH Shld 20% 55A 210mOhms
ECAD Model:
In Stock: 475
Stock:
475 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
150 nH
20 %
55 A
210 mOhms
- 40 C
+ 85 C
108 MHz
Standard
13.46 mm
12.95 mm
8 mm
Ferrite
SLC1480
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Coilcraft
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: ID
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz