SER2014-901MLD
Coilcraft
994-SER2014-901MLD
SER2014-901MLD
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 900nH Shld 20% 27A 2.15mOhms AECQ2
ECAD Model:
In Stock: 61
Stock:
61 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 125)
Cut Tape / MouseReel™
RoHS:
Power Inductor
18.7 mm x 13.97 mm x 19.18 mm
Shielded
900 nH
20 %
27 A
2.15 mOhms
87 A
- 40 C
+ 85 C
102 MHz
Standard
19.18 mm
18.7 mm
13.97 mm
Ferrite
AEC-Q200
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Coilcraft
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 125
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz