SER2010-681MLD
Coilcraft
994-SER2010-681MLD
SER2010-681MLD
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 680nH Shld 20% 45A 1mOhms AECQ2
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 200)
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Shielded
680 nH
20 %
45 A
1 mOhms
- 40 C
+ 85 C
136 MHz
Standard
19.69 mm
19.55 mm
9.4 mm
Ferrite
AEC-Q200
MouseReel
Application: Power
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 200
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz
Part # Aliases: SER2010-681MLB
Unit Weight: 7,600 g
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
High Current Inductors
Coilcraft High Current Inductors offer low DC resistance and excellent current handling. These shielded power inductors offer footprints ranging from 8.8mm x 8.5mm up to 27.94mm x 27.94mm and saturation current ratings up to 106A, making them ideal for POL, VRM, VRD, and other high-power applications. Many SER models are qualified to AEC-Q200 Grade 1 standards (-40°C to +125°C), making them suitable for automotive and other high-temperature applications.