SER1052-152MLC
Coilcraft
994-SER1052-152MLC
SER1052-152MLC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 1.5uH Shld 20% 15A 4mOhms AECQ2
ECAD Model:
In Stock: 145
Stock:
145 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 200)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
10.2 mm x 5.2 mm x 11 mm
Shielded
1.5 uH
20 %
15 A
4 mOhms
14.5 A
- 40 C
+ 85 C
75 MHz
Standard
11 mm
10.2 mm
5.2 mm
Ferrite
AEC-Q200
SER
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Coilcraft
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: ID
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 200
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz