MSS1278-394KLD
Coilcraft
994-MSS1278-394KLD
MSS1278-394KLD
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 390uH Shld 10% 1A 592.9mOhms AECQ2
ECAD Model:
In Stock: 322
Stock:
322 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Est. Tariff:
Packaging:
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Shielded
390 uH
10 %
1 A
592.9 mOhms
- 40 C
+ 85 C
2.7 MHz
Standard
12.3 mm
12.3 mm
8.05 mm
Ferrite
AEC-Q200
MSS1278
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz