MSS1260T-393MLD
Coilcraft
994-MSS1260T-393MLD
MSS1260T-393MLD
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 39uH Shld 20% 2.6A 64.5mOhms AECQ2
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
13 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 500   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Shielded
39 uH
20 %
2.6 A
64.5 mOhms
- 40 C
+ 125 C
12 MHz
Standard
12.3 mm
12.3 mm
6.2 mm
Ferrite
AEC-Q200
MSS1260T
Reel
Application: Power
Brand: Coilcraft
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz