DO3316H-331MLD
Coilcraft
994-DO3316H-331MLD
DO3316H-331MLD
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 330nH Unshld 20% 16A 2mOhms
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 750   Multiples: 750
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 750)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
9.91 mm x 6.35 mm x 13.21 mm
Unshielded
330 nH
20 %
16 A
2 mOhms
20 A
- 40 C
+ 85 C
200 MHz
Standard
13.21 mm
9.91 mm
6.35 mm
Ferrite
AEC-Q200
DO3316H
Reel
Application: Automotive
Brand: Coilcraft
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 750
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz