1008CS-331XJLC
Coilcraft
994-1008CS-331XJLC
1008CS-331XJLC
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD 1008 330nH Unshld 5% 450mA 1.05Ohms AECQ
Lifecycle:
Restricted Availability:
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Coilcraft
Product Category: RF Inductors - SMD
Delivery Restrictions:
RoHS:
Wirewound
1008 (2520 metric)
Unshielded
330 nH
5 %
450 mA
1.05 Ohms
- 40 C
+ 125 C
45
570 MHz
Standard
2.92 mm
2.79 mm
2.03 mm
Ceramic
AEC-Q200
1008CS
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: Coilcraft
Case Code - in: 1008
Case Code - mm: 2520
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 25 MHz