TR15RAM120-35E03-GY-BK-LEVEL-V
Cincon
418-TR15RAM120-35-V
TR15RAM120-35E03-GY-BK-LEVEL-V
Mfr.:
Description:
Wall Mount AC Adapters Switching Adapter, Level V, Wallmount, Medical, 15 Watt, 90-264VAC Input, 12VDC Output, 1.1A, 4.0x1.7x9.5mm Straight, DC Cable 1800mm, Grey Case
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
1.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cincon
Product Category: Wall Mount AC Adapters
RoHS:
Required
Universal
Interchangeable Plugs
90 VAC to 264 VAC
1 Output
15 W
12 VDC
1.1 A
Medical
Barrel Connector
1.7 mm Barrel Plug (1.7x4)
1.8 m
82 %
TR15RAM
Approvals: EN60601-1, UL60601-1
Brand: Cincon
Center Pin Length: 9.5 mm