ECLB60W-48D12N
Cincon
418-ECLB60W-48D12N
ECLB60W-48D12N
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cincon
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
Isolated
2 Output
48 V
18 V
75 V
12 V
2.5 mA
- 12 V
2.5 mA
1.5 kV
DIP-6
52 mm (2.047 in)
30.5 mm (1.201 in)
10.2 mm (0.402 in)
Brand: Cincon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Input Voltage: 18 VDC to 75 VDC