EC5BW-48S33A
Cincon
418-EC5BW-48S33A
EC5BW-48S33A
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
500 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cincon
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
48 V
9 V
36 V
3.3 V
4 A
1.5 kV
DIP-6
50.8 mm (2 in)
25.4 mm (1 in)
10.2 mm (0.402 in)
Brand: Cincon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Dimensions: 50.8 mm x 25.4 mm x 10.2 mm
Input Voltage: 9 VDC to 36 VDC