EC3SB-12S15S
Cincon
418-EC3SB-12S15S
EC3SB-12S15S
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
1.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cincon
Product Category: DC/DC Converters - SMD
Isolated
1 Output
12 VDC
9 VDC
18 VDC
15 VDC
1 A
- 15 VDC
1.5 kVDC
SMD-6
25.4 mm
25.4 mm
10.2 mm
Application: Commercial
Brand: Cincon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Dimensions: 25.4 mm x 25.4 mm x 10.2 mm
Input Voltage: 9 VDC to 18 VDC