CQB100-110S24N-C
Cincon
418-CQB100-110S24N-C
CQB100-110S24N-C
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Chassis Mount
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
250 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cincon
Product Category: DC/DC Converters - Chassis Mount
Isolated
1 Output
100 W
110 V
66 V
160 V
24 V
4.2 A
2.25 kVDC
57.9 mm
36.8 mm
12.7 mm
Industrial
Brand: Cincon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Dimensions: 57.9 mm x 36.8 mm x 12.7 mm
Input Voltage: 66 V to 160 V