CFM600S360F-R
Cincon
418-CFM600S360F-R
CFM600S360F-R
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount 600W 36V 11.25A Fan Horizontal
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Cincon
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
RoHS:
600 W
80 VAC to 264 VAC
1 Output
36 VDC
16.66 A
Enclosed
4 kVAC
94.5 %
Industrial
136 mm (5.354 in)
87 mm (3.425 in)
68.1 mm (2.681 in)
CFM600S
Brand: Cincon
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 136 mm x 87 mm x 68.1 mm
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz