APSC160ELL331MJC5S
Chemi-Con
661-APSC160L331MJC5S
APSC160ELL331MJC5S
Mfr.:
Description:
Aluminium Organic Polymer Capacitors 330uF 16 Volt
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 317
Stock:
317 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Chemi-Con
Product Category: Aluminium Organic Polymer Capacitors
RoHS:
330 uF
16 VDC
Radial
12.5 mm (0.492 in)
Aluminum Polymer Capacitors
15000 Hour
20 %
10 mOhms
6.1 A
- 55 C
+ 105 C
10 mm
Can
PSC
Bulk
Brand: Chemi-Con
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Dissipation Factor DF: 0.1
Lead Spacing: 5 mm