VOFM-250C-15
CUI Inc.
490-VOFM-250C-15
VOFM-250C-15
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount ac-dc, 250 W, 15 Vdc, single output, chassis mount, MED
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 25   Multiples: 25
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CUI Inc.
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
250 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
15 VDC
16.7 A
Open Frame
4 kVAC
91 %
101.6 mm (4 in)
50.8 mm (2 in)
32.5 mm (1.28 in)
VOFM-250C
Brand: CUI Inc.
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 101.6 mm x 50.8 mm x 32.5 mm
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz