VGSM-280B-12-M1
CUI Inc.
490-VGSM-280B-12-M1
VGSM-280B-12-M1
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount ac-dc, 280 W, 12 Vdc, single output, metal case, molex connector, MED
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
21 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 40   Multiples: 40
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CUI Inc.
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
280 W
90 VAC to 264 VAC
1 Output
12 VDC
23.33 A
Enclosed
4 kVAC
91 %
Industrial
127 mm (5 in)
83.2 mm (3.276 in)
39.5 mm (1.555 in)
VGSM-280B
Brand: CUI Inc.
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 127 mm x 83.2 mm x 39.5 mm
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz