PST75W-36-S15BN
CUI Inc.
490-PST75W-36-S15BN
PST75W-36-S15BN
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Chassis Mount dc-dc isolated, 50W, 9.5 75 Vdc input, 15 Vdc, 5 A, neg logic, single regulated output, chassis mount
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 25   Multiples: 25
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
250 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CUI Inc.
Product Category: DC/DC Converters - Chassis Mount
Isolated
1 Output
75 W
36 V
9.5 V
75 V
15 V
5 A
3 kVAC, 4.2 kVDC
116.8 mm
63.4 mm
37 mm
Industrial
PST75W
Brand: CUI Inc.
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 116.8 mm x 63.4 mm x 37 mm
Input Voltage: 9.5 V to 75 V