PCN2-S12-D5-S
CUI Inc.
490-PCN2-S12-D5-S
PCN2-S12-D5-S
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 10.8-13.2Vin +/-5V +/-200mA 2W Iso SIP
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
CUI Inc.
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
2 W
12 V
10.8 V
13.2 V
5 V
200 mA
- 5 V
200 mA
1 kV
19.6 mm (0.772 in)
7.2 mm (0.283 in)
10.2 mm (0.402 in)
Industrial
PCN2-S
Brand: CUI Inc.
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Input Voltage: 10.8 V to 13.2 V