DRM2-24-S3-S
CUI Inc.
490-DRM2-24-S3-S
DRM2-24-S3-S
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 24VDC, 2W Isolated Output DC-DC Converter
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 43
Stock:
43 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
CUI Inc.
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
Isolated
1 Output
2 W
24 V
21.6 V
26.4 V
3.3 V
606 mA
3 kV
SIP-4
19.65 mm (0.774 in)
7.05 mm (0.278 in)
10.2 mm (0.402 in)
Industrial
DRM2-S
Brand: CUI Inc.
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 19.65 mm x 7.05 mm x 10.2 mm
Input Voltage: 21.6 V to 26.4 V