CA32C0804INT
CTS Electronic Components
774-CA32C0804INT
CA32C0804INT
Mfr.:
Description:
Standard Clock Oscillators 3.2mmx2.5mm Surface Mount Automotive Grade [AEC-Q200] HCMOS Clock, 8.0000MHz, +2.5V, Stab +/-30ppm, -40C/+85C, Pin 1 Enable, Phase Jitter 500fs typical, 1k/reel
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 3000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CTS
Product Category: Standard Clock Oscillators
RoHS:
Standard Oscillators
3.2 mm x 2.5 mm
8 MHz
30 PPM
15 pF
2.37 V
2.66 V
HCMOS
SMD/SMT
- 40 C
+ 85 C
3.2 mm (0.126 in)
2.5 mm (0.098 in)
1.2 mm (0.047 in)
AEC-Q200
CA32
Reel
Brand: CTS Electronic Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Current Rating: 20 mA