CA25C3004IMR
CTS Electronic Components
774-CA25C3004IMR
CA25C3004IMR
Mfr.:
Description:
Standard Clock Oscillators 2.5mmx2.0mm Surface Mount Automotive Grade [AEC-Q200] HCMOS Clock, 30.0000MHz, +1.8V, Stab 30ppm, -40 C/+85 C, Pin 1 Enable, Phase Jitter 500fs typical, 1k/reel
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: KR
CA AEC-Q200 HCMOS Clock Oscillators
CTS Electronic Components CA AEC-Q200 HCMOS Clock Oscillators are AEC-Q200 compliant clock oscillators designed for use in automotive electronics operating over extended temperature ranges (-55°C to +105°C). CTS Electronic Components CA Clock Oscillators have an HCMOS/TTL compatible output and offer excellent stability (25ppm, 30ppm, 50ppm, 100ppm, or 150ppm) and low jitter/phase noise performance (less than 1ps).