CA25C1002GLT
CTS Electronic Components
774-CA25C1002GLT
CA25C1002GLT
Mfr.:
Description:
Standard Clock Oscillators 2.5mmx2.0mm Surface Mount Automotive Grade [AEC-Q200] HCMOS Clock, 10.0000MHz, +3.3V, Stab +/-100ppm, -40C/+105C, Pin 1 Enable, Phase Jitter 500fs typical, 1k/reel
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 3000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CTS
Product Category: Standard Clock Oscillators
RoHS:
Standard Oscillators
10 MHz
100 PPM
15 pF
1.8 V
3.3 V
HCMOS
SMD/SMT
- 40 C
+ 105 C
2.5 mm (0.098 in)
2 mm (0.079 in)
1 mm (0.039 in)
AEC-Q200
CA25
Reel
Brand: CTS Electronic Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Current Rating: 15 mA
Duty Cycle - Max: 55 %