73WE6R075F
CTS Electronic Components
774-73WE6R075F
73WE6R075F
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD Surface Mount Wide Terminal Current Sense Resistor, Thick Film, 1.0 Watts, Temperature Coefficient +/-100ppm/ C, .075 Ohms, +/-1% Tolerance, 5.0mm x 2.5mm, -55 C/+155C
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CTS
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
73WE
75 mOhms
1 W
1 %
100 PPM / C
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.56 mm (0.022 in)