653P20005C3T
CTS Electronic Components
774-653P20005C3T
653P20005C3T
Mfr.:
Description:
Standard Clock Oscillators 5.0mm x 3.2mm Surface Mount LVPECL Clock, 200.000000MHz, 3.3V, 500fs Max Phase Jitter, Stab 25ppm, -20 C/+70 C, Pin 1 Enable, 1k/reel
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CTS
Product Category: Standard Clock Oscillators
RoHS:
Standard Oscillators
5 mm x 3.2 mm
200 MHz
25 PPM
3.13 V
3.46 V
LVPECL
SMD/SMT
- 20 C
+ 70 C
5 mm (0.197 in)
3.2 mm (0.126 in)
1.2 mm (0.047 in)
653
Reel
Brand: CTS Electronic Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Current Rating: 55 mA
Duty Cycle - Max: 55 %