637L18005C3T
CTS Electronic Components
774-637L18005C3T
637L18005C3T
Mfr.:
Description:
Standard Clock Oscillators 7.0mm x 5.0mm Surface Mount LVDS Clock, 180.000000MHz, 3.3V, 500fs Max Phase Jitter, Stab 25ppm, -20 C/+70 C, Pin 1 Enable, 1k/reel
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CTS
Product Category: Standard Clock Oscillators
RoHS:
Standard Oscillators
7 mm x 5 mm
180 MHz
25 PPM
3.13 V
3.46 V
LVDS
SMD/SMT
- 20 C
+ 70 C
7 mm (0.276 in)
5 mm (0.197 in)
1.7 mm (0.067 in)
637
Reel
Brand: CTS Electronic Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Current Rating: 45 mA
Duty Cycle - Max: 55 %