416F4061XCLR
CTS Electronic Components
774-416F4061XCLR
416F4061XCLR
Mfr.:
Description:
Crystals 40.61MHz 12pF 10ppm -20C +70C
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CTS
Product Category: Crystals
RoHS:
40.61 MHz
12 pF
10 PPM
15 PPM
1.6 mm x 1.2 mm
- 20 C
+ 70 C
SMD/SMT
100 Ohms
1.6 mm
1.2 mm