219-10LPSTR
CTS Electronic Components
774-21910LPSTR
219-10LPSTR
Mfr.:
Description:
DIP Switches/SIP Switches 10 switch sections SPST
ECAD Model:
In Stock: 17
Stock:
17
Can Dispatch Immediately
On Order:
1.000
Expected 6/29/2026
Factory Lead Time:
4
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
CTS
Product Category: DIP Switches/SIP Switches
RoHS:
Reel
Cut Tape
Non-Illuminated
10 Position
DIP
Flush
2.54 mm
SPST
SMD/SMT
100 mA
50 VDC