LPN-RK-500SPI
Bussmann / Eaton
504-LPN-RK-500SPI
LPN-RK-500SPI
Mfr.:
Description:
Industrial & Electrical Fuses 250V 500A Dual Element Time Delay
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Eaton
Product Category: Industrial & Electrical Fuses
RoHS: N
LPN-RK_SPI
Class RK1 Fuses
500 A
250 VAC
Time Delay / Slow Blow
250 VDC
300 kA
Cartridge Blade Fuses
Holder
Knife Blade
Low-Peak
Element Window
Bulk
Brand: Bussmann / Eaton
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Length: 10.38 in
Product Type: Industrial Power Fuses
Factory Pack Quantity: 1
Subcategory: Fuses
Type: General
Width: 2.88 in