PX0575/20/28
Bulgin
161-PX0575/20/28
PX0575/20/28
Mfr.:
Description:
AC Power Entry Modules SNAP-IN 2MM PNL 2.8MM SOL TAB
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Bulgin
Product Category: AC Power Entry Modules
RoHS:
Inlets
Not Switched
Not Filtered
No
10 A
250 VAC
Panel Mount
Quick Connect
IEC-320 C-14
Bulk
Brand: Bulgin
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TN
Panel Thickness: 2 mm