PWR263S-35-R500F
Bourns
652-PWR263S35R500F
PWR263S-35-R500F
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 0.5Ohms 1% 250V
ECAD Model:
In Stock: 330
Stock:
330 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Bourns
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
Tube
PWR263S-35
500 mOhms
35 W
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
250 V
TO-263-2 (D2PAK)
TO-263-2 (D2PAK)
10.1 mm (0.398 in)
4.5 mm (0.177 in)
10.4 mm (0.409 in)