PWR221T-30-R025J
Bourns
652-PWR221T-30-R025J
PWR221T-30-R025J
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - Through Hole POWER RESISTOR
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 300   Multiples: 50
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Thick Film Resistors - Through Hole
RoHS:
PWR221T-30
25 mOhms
30 W
5 %
- 55 C
+ 150 C
16.26 mm
Radial
Tube
3.18 mm
5.08 mm
Power Resistors
Power Resistors
10.41 mm