PVG3K105C01R00
Bourns
81-PVG3K105C01R00
PVG3K105C01R00
Mfr.:
Description:
Trimmer Resistors - SMD 1Mohms .25W 150ppm Reverse Gull-Wing
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Trimmer Resistors - SMD
PVG3
SMD/SMT
Single Turn
1 Turn
Cermet
1 MOhms
250 mW (1/4 W)
20 %
150 PPM / C
- 55 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Bourns
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Height: 2 mm
Length: 3.6 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Trimmer Resistors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Potentiometers, Trimmers & Rheostats
Type: SMD Sealed Type Single-Turn
Width: 3.4 mm