PM3316-331M-RC
Bourns
542-PM3316-331M-RC
PM3316-331M-RC
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 330uH 20%
ECAD Model:
In Stock: 38
Stock:
38 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
Unshielded
330 uH
20 %
600 mA
1.02 Ohms
600 mA
- 55 C
+ 125 C
33
4 MHz
Standard
12.7 mm
10 mm
5 mm
Ferrite
PM3316
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Power
Brand: Bourns
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 50 kHz