CRL2010-FW-R180ELF
Bourns
652-CRL2010FWR180ELF
CRL2010-FW-R180ELF
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.18ohm 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 20000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CRL
180 mOhms
750 mW (3/4 W)
1 %
200 PPM / C
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.6 mm (0.024 in)