CRL2010-FW-R100ELF
Bourns
652-CRL2010FWR100ELF
CRL2010-FW-R100ELF
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.1ohm 1%
ECAD Model:
In Stock: 10.271
Stock:
10.271 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
14 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
CRL
100 mOhms
750 mW (3/4 W)
1 %
200 PPM / C
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.6 mm (0.024 in)