CRL2010-FV-R024ELF
Bourns
652-CRL2010FVR024ELF
CRL2010-FV-R024ELF
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.024ohm 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 4000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
CRL
24 mOhms
750 mW (3/4 W)
1 %
400 PPM / C
2010
5 mm (0.197 in)
2.5 mm (0.098 in)
0.6 mm (0.024 in)