CRL0805-FV-R047ELF
Bourns
652-CRL0805FVR047ELF
CRL0805-FV-R047ELF
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.047ohm 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
CRL
47 mOhms
250 mW (1/4 W)
1 %
400 PPM / C
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.6 mm (0.024 in)