CRL0603-FW-R200ELF
Bourns
652-CRL0603FWR200ELF
CRL0603-FW-R200ELF
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 0.2ohm 1% 1/10watt
ECAD Model:
In Stock: 9.352
Stock:
9.352
Can Dispatch Immediately
On Order:
20.000
Expected 7/1/2026
Factory Lead Time:
14
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
CRL
200 mOhms
125 mW (1/8 W)
1 %
200 PPM / C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)