CR0603-JW-514ELF
Bourns
652-CR0603JW-514ELF
CR0603-JW-514ELF
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 510K ohm 5%
ECAD Model:
In Stock: 114.838
Stock:
114.838 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bourns
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
CR0603
510 kOhms
100 mW (1/10 W)
5 %
200 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
75 V
0603
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.45 mm (0.018 in)