0678H1250-02
Bel Fuse
530-0678H1250-02
0678H1250-02
Mfr.:
Description:
Surface Mount Fuses 3916 Surface Mt Fuse 1.25A
ECAD Model:
In Stock: 1.682
Stock:
1.682 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Bel
Product Category: Surface Mount Fuses
RoHS:
REACH - SVHC:
0678H
Surface Mount Fuses
Fast Blow
1.25 A
250 VAC
125 VDC
300 A, 2 kA
3912
- 55 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
100 mOhms
Brand: Bel Fuse
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 3.05 mm
Length: 9.8 mm
Product Type: SMD Fuses
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Fuses
Width: 3.05 mm
Unit Weight: 546,533 mg
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
CNHTS:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
BRHTS:
ECCN:
EAR99
Automotive Fuses
5G Solutions
0678 Surface-Mount Fuses
Bel Fuse 0678 Surface-Mount Fuses feature two types: fast-blow fuses and enhanced-breaking capability brick fuses. These fuses operate from 500mA to 5A for the 0678D series and from 500mA to 40A for the 0678H series. Bel Fuse 0678 Surface-Mount Fuses are compatible with +260ºC, IR Pb-free solder process. These fuses are constructed in 3912 case sizes with a ceramic tube/end cap. Bel Fuse 0678 Surface-Mount Fuses are suitable for voltage regulator modules, PC servers, office electronic equipment, power supplies, and industrial, medical, and mass storage systems.