WLS28-2CWR-850DXQ
Banner Engineering
778-WLS28-2CWR850DXQ
WLS28-2CWR-850DXQ
Mfr.:
Description:
Industrial Light Bars & Light Strips WLS28-2 Dual Color Light Strip; Length: 850 mm; Voltage: 12-30 V dc; Environmental Rating: IP50; Colors: White (100 percent), Red (100 percent); Cascadable; 4-pin M12 Integral QD; Diffuse Window
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Industrial Light Bars & Light Strips
Delivery Restrictions:
LED Strip Light
Red, Cool White
625 nm, 4700 K to 5300 K
926 mm
28 mm
12 VDC
30 VDC
IP50
2.4 A