WLS15XGR0500DSQP
Banner Engineering
778-WLS15XGR0500DSQP
WLS15XGR0500DSQP
Mfr.:
Description:
Industrial Light Bars & Light Strips WLS15 Dual Color Light Strip; Length: 500 mm; Voltage: 12 or 24 V dc; Environmental Rating: IP66,67; Colors: Green Red; 150 mm (6 in) 4-pin M12 PVC Pigtail QD
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Industrial Light Bars & Light Strips
Delivery Restrictions:
LED Strip Light
Red, Green
625 nm, 525 nm
500 mm
30.6 mm
10 VDC, 20 VDC
15 VDC, 27 VDC
IP66, IP67
360 mA, 720 mA
M12 QD
Screw
WLS15
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Height: 15.5 mm