WLS15HCDW0920LS24C2
Banner Engineering
778-15HCDW0920LS24C2
WLS15HCDW0920LS24C2
Mfr.:
Description:
Industrial Light Bars & Light Strips WLS15 High Intensity Light Strip; Light Diffuse Window; Length: 920 mm; Voltage: 24 V dc; Environmental Rating: IP66; IP67; Color: DW; Cascadable; 2 m (6.5 ft) Integral Cable
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
4 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Banner Engineering
Product Category: Industrial Light Bars & Light Strips
Delivery Restrictions:
LED Strip Light
White
920 mm
30.6 mm
24 VDC
IP66, IP67
Wire Lead
Cable
WLS15
Brand: Banner Engineering
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Height: 15.5 mm